Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2015

ΠΑΤΗΣΕ ΤΑ 100!!!

Σε υγιεινό περίπατο εξελίχθηκε η χθεσινή αναμέτρηση των Jesters κόντρα στους Petroupolakers με το τελικό σκορ 29-112 (!!) να τα λέει όλα.Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής και οι Jesters καθάρισαν το ματς από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο.Στη συνέχεια οι τυπικά γηπεδούχοι Petropoulakers είχαν παθητικό ρόλο με το ημίχρονο να τελειώνει με σκορ 8-50!Με το ξεκίνημα το δεύτερου μέρους τα πράγματα δεν άλλαξαν και πολύ,ο δείκτης του σκορ για τους Jesters συνεχώς μεγάλωνε και έτσι οι <<κλόουν>> πέρασαν ένα εύκολο και διασκεδαστικό απόγευμα σε ρυθμούς χαλαρής προπόνησης.Ο Δημήτρης Μίαρης μοίρασε ισάξια το χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες του,οι οποίοι του το ανταπέδωσαν σκοράροντας όλοι!!!Στα αρνητικά της συνάντησης πανικός έχει έρθει στις τάξεις των Jesters με τον τραυματισμό του Σπύρου Κοτσαλάρα ο οποίος έπαθε διάστρεμμα στα μέσα της 3ης περιόδου και αναμένεται να δημιουργήσει πρόβλημα για τον προπονητή του εν' όψη της συνέχειας.Τέλος η διοίκηση των Jesters ευχαριστεί θερμά τα 15-20 άτομα που παρευρέθηκαν στο πλευρό της αγαπημένης τους ομάδας και παρακολούθησαν τον χθεσινό αγώνα,ενώ παράλληλα εύχεται καλή συνέχεια στους Petroupolakers.