Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2015

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΡΩΤΗ...

Έστω και με ισοβαθμία η ομάδα μας βρίσκεται και πάλι πρώτη στη βαθμολογία,ύστερα από τη χθεσινή νίκη επί των NIVEL με 74-68 και σε συνδυασμό με την ήττα των WARRIORS μπήκε πάλι σε κούρσα πρωτιάς.Σε μία δύσκολη αναμέτρηση, η ομάδα μας θέλοντας να καθαρίσει από νωρίς το παιχνίδι και με μια εκπληκτική πρώτη περίοδο με το σκορ στο 19-4 έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση.Στη δεύτερη περίοδο οι αλλαγές στο βασικό σχήμα-με τον προπονητή μας σε άλλο ένα ματς να προσφέρει χρόνο συμμετοχής στους περισσότερους παίχτες-έφεραν τους NIVEL πιο κοντά στο σκορ με αποτέλεσμα ημιχρόνου 40-32.Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας πάτησε ξανά γκάζι και παίζοντας ομαδικό και όμορφο μπάσκετ έφτασε στη νίκη με σκορ 74-68 και έτσι κατέκτησε το τέταρτο ροζ φύλλο αγώνα σε πέντε ματς.Μεγάλοι πρωταγωνιστές της συνάντησης οι Τεπενκιόζης,Γαλλιός και Κιτσάκης ενώ τα συγχαρητήρια τα αξίζουν όλοι οι παίχτες μας για την προσφορά και τη συμμετοχή τους.Τέλος ευχόμαστε στην ομάδα των NIVEL καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.