Τρίτη 24 Νοεμβρίου 2015

ΣΚΛΗΡΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΑΠΟ CAVALIERS...ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ Ο ΜΙΑΡΗΣ!

Την δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισαν οι Jesters στο Κυριακάτικο ματς εναντίων των Cavaliers με σκορ 98-78.Οι Jesters παρ' ότι μπήκαν δυνατά από την αρχή της αναμέτρησης έφτασαν στα τέλη της πρώτης περιόδου να προηγούνται μέχρι και με 11 πόντους (11-22) αλλά οι Cavaliers δεν παρέδωσαν τα όπλα και στο φινάλε του ημιχρόνου πέρασαν μπροστά με έναν πόντο (45-44).Στο δεύτερο μέρος τα άστοχα σουτ και η νευρικότητα των Jesters,μεγάλωσαν την διαφορά για τους αντιπάλους τους με το σκορ λίγα λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου να δείχνει 78-64!Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ξεκίνησε με ένα σερί 12-4 υπέρ των Jesters,αλλά οι Cavaliers βρήκαν εύκολα λύσεις κάτω από το καλάθι και κλείδωσαν τη νίκη δίνοντας τους βαθμολογικό και ψυχολογικό κίνητρο.Πλέον στο στρατόπεδο των μπλε,θα προσπαθήσουν να ξεπεράσουν την ήττα και να επιστρέψουν και πάλι στα θετικά αποτελέσματα που θα τους φέρει σε τροχιά τίτλου.Τέλος την ευθύνη της ήττας την αναλαμβάνει ο προπονητής των Jesters Δημήτρης Μίαρης όπως τόνισε και ο ίδιος μετά το τέλος του αγώνα και μάλιστα δήλωσε ότι πρόκειται για μια δύσκολη συνέχεια και οι παίχτες του θα προσπαθήσουν για το καλύτερο.