Τρίτη 12 Απριλίου 2016

ΤΟΥΣ ΨΑΡ(ιανός)ΩΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΑΠΟ ΜΟΛΙΣ 5 ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!!

Τι κι' αν δεν έπαιξαν οι ψηλοί Ρήγος,Σαραντόπουλος και ο Στάσης έπαιξε για πρώτη φορά 40 λεπτά (!);Τι κι' αν δεν έπαιξε ο βασικότατος αρχηγός και μεγάλος σκόρερ Κιτσάκης;Τι κι' αν αγωνίστηκε μέχρι και ο πρόεδρος Φωτόπουλος (!) γιατί οι Jesters δεν είχαν ούτε αλλαγή;Τι κι 'αν έπαιξε μέχρι και ο coach Μίαρης 35' με πρόβλημα στο γόνατο;
ΟΙ JESTERS ΑΠΛΑ ΞΕΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΔΑ,ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΘΗΚΗ!!!

Με ηρωική εμφάνιση οι JESTERS έκαναν το απίστευτο,κέρδισαν τους αξιόμαχους Run and Gun και ρόστερ 10 ατόμων!Τα 5 παλικάρια κατέθεσαν την ψυχή τους στον Κυριακάτικο αγώνα και με κορυφαίο τον ΚΩΣΤΑ ΨΑΡΙΑΝΟ πήραν τη νίκη που τόσο ήθελαν και ανέβηκαν ακόμη πιο ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα!Χρειάστηκε και η βοήθεια της παράτασης για να πάρουν τη νίκη οι κλόουν με σκορ 84-82,ενώ στην κανονική διάρκεια οι JESTERS ήταν μπροστά με 72-69 μόλις 15 δευτερόλεπτα πριν το φινάλε.Εκεί,οι Run and Gun έπαιξαν το τελευταίο τους χαρτί και με τρίποντο ο Βλούτης σε νεκρό χρόνο έστειλε το ματς στην παράταση!!!

ΨΑΡΙΑΝΟΣ,ΣΟΛΔΑΤΟΣ,ΠΑΛΑΙΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΜΙΑΡΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑΣΗΣ.ΟΙ 5 ΗΡΩΕΣ ΤΩΝ JESTERS!!!!!!!!!!!

Με τον super-ΨΑΡΙΑΝΟ να δίνει και την ψυχή του,σημείωσε 33 πόντους (συμβολικό νούμερο) και έπαιξε καθαρά για την βαριά φανέλα την οποία φοράει και σέβεται!!!Στο σημείο όπου οι Jesters βρισκόντουσαν μέχρι και με 8 πόντους πίσω στο σκορ,μόλις 2 λεπτά πριν το φινάλε,ο ΚΩΣΤΑΡΑΣ πήρε το ρίσκο πάνω του και με 3 συνεχόμενα τρίποντα,έφερε τούμπα το ματς και έθεσε βάσεις για νίκη!!!Δικαίωσε προπονητή και πρόεδρο για την εμπιστοσύνη που του έδειξαν και όπως δήλωσε και ο ίδιος έχει πολλά να δώσει ακόμα!!!
Σε σταθερό τέμπο και ο ΣΟΛΔΑΤΟΣ σημείωσε στο χαλαρό 32 πόντους,ένα κάρφωμα και ήταν από τους πολύ καλούς.Παίχτης-ταλεντάρα ανα πάσα ώρα και στιγμή κάνει άνω-κάτω την αντίπαλη άμυνα και φόβος-τρόμος των αντιπάλων.Μεγάλο όνομα σε μεγάλη ομάδα δήλωσε ο πρόεδρος Φωτόπουλος!!!
Βρίσκει πατήματα ο ηρεμότατος ΠΑΛΑΙΓΕΩΡΓΙΟΥ σημείωσε 13 πόντους σε κομβικά σημεία και πήρε κρισιμότατα ριμπάουντ.Επιβεβαιώνει ότι εκτός από καλός παίχτης είναι και εξαιρετικός χαρακτήρας!!!
Πιστός στις απαιτήσεις του αγώνα και ο ΣΤΑΣΗΣ,αγωνίστηκε επί 40 λεπτά για πρώτη φορά και είναι άξιος συγχαρητηρίων γιατί παρά το φόρτο της πολύωρης εργασίας του,δηλώνει παρόν όποτε τον χρειάζεται η ομάδα!!!(2 πόντους).
Τέλος ο coach Μίαρης εδώ και αρκετό καιρό ταλαιπωρείτε από πρόβλημα στο γόνατο.Δεν άφησε την ομάδα του να αγωνιστεί με 4 παίχτες,έπαιξε 35 λεπτά,σημείωσε ένα τρίποντο και μία βολή και είναι δίπλα στην ομάδα με οποιοδήποτε τρόπο.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ 5 ΑΞΙΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΑΣ!!!
ΟΙ JESTERS Β.C. ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ RUN AND GUN ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ REBOUND!