Κυριακή 3 Απριλίου 2016

ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΙΑ ΤΩΝ JESTERS Η ΦΑΝΕΛΑ!!!ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ ΚΙΤΣΑΚΗ,100ΑΡΑ ΣΤΟΥΣ WARRIORS ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΣΤΟΜΑΤΑ!!!

Με εξαιρετική εμφάνιση και χαρακτήρα μεγάλης ομάδας οι JESTERS απέδειξαν ότι το μικρότερο ρόστερ στο πρωτάθλημα είναι αποφασισμένο να κάνει τη μεγαλύτερη ζημιά.Έτσι λοιπόν οι ΚΛΟΟΥΝ καταπάτησαν τους Warriors με σκορ 109-93 στο χθεσινό ντέρμπι και πήραν επαγγελματική νίκη που τους δίνει ψυχολογία και ώθηση για τη συνέχεια.Τα 7 παλικάρια των JESTERS με όπλο το πάθος και την ψυχή τους κέρδισαν το παιχνίδι γοήτρου που τόσο ήθελαν και έκλεισαν πολλά στόματα!

Ένα πολύ δυνατό ματς από τα πρώτα λεπτά με πολλά φάουλ και νευρικότητα,παιχνίδι που γενικά πήγαινε πόντο πόντο,οι JESTERS όλο και ξέφευγαν για λίγο στο σκορ αλλά οι Warriors μείωναν συνεχώς,ισοφάριζαν η περνούσαν μπροστά με 1-2 πόντους.Μεγαλύτερη διαφορά στην τελευταία περίοδο όπου οι JESTERS λίγα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε προηγήθηκαν μέχρι και με 18 πόντους (109-91).

Η εξαιρετική άμυνα απ' όλη την ομάδα,τα πολλά ριμπάουντ και οι πολλές λύσεις κάτω από το καλάθι από το ΡΗΓΟ και τον ΠΑΛΑΙΓΕΩΡΓΙΟΥ,οι πιστοί και σοβαροί στο ρόλο τους ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ και ΣΤΑΣΗΣ έσπρωξαν την ομάδα στη νίκη με αποκορύφωμα τον πρωταγωνιστή ΚΙΤΣΑΚΗ.Ο ηγέτης Στέφανος,πήρε την ομάδα απ' το χέρι να την οδηγήσει στη νίκη και έκανε πάρτι πίσω από τη γραμμή του τριπόντου και όχι μόνο.Τρομοκράτης της αντίπαλης άμυνας για ακόμη μια φορά,οι ζημιές που έκανε ήταν μεγάλες,όσο και το ταλέντο που διαθέτει.Ο ΨΑΡΙΑΝΟΣ που συνεχώς βρίσκει όλο και περισσότερα πατήματα,σημείωσε αρκετά τρίποντα,έδωσες πολλές λύσεις επιθετικά και πρόσθεσε και αυτός το δικό του λιθαράκι στην υπόθεση νίκη.Τέλος τον παιχταρά ΣΟΛΔΑΤΟ τον έχουμε δει στις καλές του και ξέρουμε ποιος είναι.Μπορεί χτες να μην ήταν και στην καλύτερη του μέρα αλλά έκανε αυτό που ξέρει να κάνει καλά.Να παίζει και να διαχειρίζεται όλες τις συνθήκες με επαγγελματικό τρόπο.Έπαιξε με την εμπειρία και το μυαλό του,αν και αποβλήθηκε 2 λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού. Συγχαρητήρια και στον coach ΜΙΑΡΗ για την ψυχραιμία που έδειξε όταν την χρειάστηκε η ομάδα καθώς και για τις επιλογές του στον αγωνιστικό χώρο.

Εδώ να σημειώσουμε ότι προς το τέλος του ματς,είχαμε δεκάλεπτη διακοπή,όταν άναψαν για τα καλά τα αίματα,με τους παίχτες των Warriors να έρχονται στα χέρια με φιλάθλους της ομάδας μας που βρισκόντουσαν στην εξέδρα.Ευτυχώς με την επέμβαση των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν και το παιχνίδι έληξε ομαλά.

Νίκη αφιερωμένη στον κόσμο που ήρθε,ελπίζουμε την επόμενη φορά να είναι ακόμη περισσότεροι και η ομάδα μας να τους το ανταποδίδει με τις επιτυχίες της!!
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας και τον coach,που έκαναν το καθήκον τους και κέρδισαν!!